top of page
DSC_9611.JPG

Vážení Veľkolomničania, milí priatelia,

 

skončil sa rok 2020, ktorý bol v mnohých ohľadoch náročný a ťažký. Koronakríza znamenala aj zrušenie nášho koncertu Lomničania Lomničanom. Hoci sme do poslednej chvíle dúfali, že situácia sa zlepší, nakoniec sme ako najlepšie vyhodnotili náš charitatívny projekt neuskutočniť.

Alebo – lepšie povedané – neuskutočniť samotný koncert, pretože pomôcť sme sa rozhodli aj tak. Finančný príspevok putoval Marike Irhovej do Veľkej Lomnice, podarilo sa nám zabezpečiť ochranné rúška pre detské oddelenie NsP v Poprade, Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb v Dolnom Smokovci a tiež pre obyvateľov Veľkej Lomnice nad 65 rokov počas prvej vlny pandémie v spolupráci s Obcou Veľká Lomnica.

Pre mnohých z nás bol uplynulý rok naozaj ťažký. Obmedzenie sociálnych kontaktov, cestovania, trávenia voľného času spôsobom, na aký sme boli vždy zvyknutí... Osobne si však v takýchto chvíľach vždy pripomeniem, že sú medzi nami ľudia, pre ktorých je celá táto situácia omnoho zložitejšia. Tí, ktorí okrem vyššie spomenutého ešte bojujú s ťažkými zdravotnými problémami. Tí, ktorí sú ešte zraniteľnejší ako my. Pre nich sme uplynulé roky pripravovali koncerty Lomničania Lomničanom a ak to bude čo i len trochu možné, budeme ich pripravovať aj naďalej.

Za seba vám môžem sľúbiť, že už teraz aktívne pracujem na organizácii koncertu Lomničania Lomničanom . Verím, že sa opäť budeme môcť všetci stretnúť, vychutnať si dobrú hudbu a zároveň pomôcť. Verím, že už namiesto stúpajúcich kriviek nakazených budeme sledovať len narastajúci počet kultúrnych či športových akcií, návrat k životu, ktorý sme poznali ešte pár  mesiacov dozadu.

Priatelia, prajem vám úspešný štart do nového roka 2021, veľa zdravia, dôvodov na radosť a teším sa na stretnutie na najbližšom koncerte .

 

P. S. : Ak by ste mali chuť a vôľu pomôcť ťažko skúšaným rodinám už teraz, môžete tak urobiť prispením na číslo účtu Nadácie Miroslava Šatana.

Bankové spojenie: 

IBAN: SK15 0200 0000 0016 5415 4257

Variabilný kód: 5952

Konštantný kód: 308

Poznámka: lomnicania lomnicanom

Za všetkých obdarovaných vopred ďakujem!

 

Roman Rataj   

Organizátor projektu „Lomničania-Lomničanom“

www.lomnicania-lomnicanom.com

https://www.facebook.com/lomnicanialomnicanom/

https://twitter.com/LLomnicanom

https://www.instagram.com/lomnicania_lomnicanom/

Pôsobenie

Veľká Lomnica

Charitatívny koncert 

máj 2024
VSTUPENKY

KONCERT presunutý na 2024!!!

bottom of page