Milí Veľkolomničania, vážení hostia,

 

takmer presne o tri mesiace nás čaká už šiesty ročník charitatívneho koncertu Lomničania-Lomničanom. Na začiatku príbehu tejto akcie by som možno ani sám neveril, že sa nám spoločne podarí založiť v našej obci úžasnú novú tradíciu. Dnes som naozaj hrdý – na skvelých účinkujúcich, ktorí neváhali priložiť ruku k dielu, na malý tím ľudí, ktorí mi pomohli a pomáhajú realizovať tento sen a najmä na vás, návštevníkov. Lístok po lístku sme zo vstupného a sponzorských darov vyzbierali tisíce eur, ktoré sme venovali na pomoc ťažko skúšaným rodinám.

 

Možno sa viacerí z vás pýtajú, čo mám z toho ja. Za šesť rokov som sa stretol s veľkou podporou, ale, bohužiaľ, aj s veľkým nepochopením a dokonca osočovaním. Priznám sa vám, neraz mi je z toho smutno, som rozčarovaný, nahnevaný, nerozumiem. Ak by som organizovaním týchto koncertov sledoval akýkoľvek iný cieľ ako je pomoc druhým, za šesť rokov by to predsa už dávno vyšlo na povrch. Šesť rokov sa nedá zahmlievať či zavádzať. Práve naopak, čas ukázal, aká je pravda a ja sa kedykoľvek môžem pozrieť komukoľvek priamo do očí a dokázať, ako sponzorské dary či výťažok zo vstupného pomohli konkrétnym rodinám. Ak by sa čo i len jednej z nich vďaka nášmu príspevku žilo o trochu ľahšie, má a bude to všetko mať pre mňa zmysel.

 

Preto ideme s jasnou víziou ďalej a nevzdávame sa. Už šiesty raz k nám zavíta prvotriedny hudobný hosť, tentokrát kapela No Name. Týchto chalanov určite netreba nikomu predstavovať a hity ako Žily, Prvá či Večnosť  valcovali naše i zahraničné rádiá. Úprimne sa na ich koncert teším. Ak to cítite rovnako a je vám myšlienka našich koncertov sympatická, už teraz si môžete kúpiť lístok na ich májový koncert v Evanjelickom kostole vo Veľkej Lomnici. My už teraz pracujeme na tom, aby sa finančná pomoc s tým spojená dostala do tých správnych rúk, ale tiež na tom, aby všetko prebehlo hladko a všetci návštevníci odišli spokojní a dobre sa zabavili. Vstupenky zoženiete v cukrárni Serena vo Veľkej Lomnici alebo na stránke www.ticketart.sk.

 

Už tradične bude sprievodným podujatím aj Veľká lomnická kvapka krvi počas sobotného doobedia. Teda 16. mája je na pláne darovanie krvi a v nedeľu 17. mája o 19.00 hod. samotný koncert. Rád vás všetkých znova uvidím. Prosím, hoďme za hlavu všetky negatívne emócie, špekulácie a nepravdy a spojme sa pre dobrú vec. Päť uplynulých rokov ukázalo, že to ide. Za seba vám môžem sľúbiť, že robím všetko pre to, aby každý ďalší ročník prekonal stanovenú latku. Prídete sa o tom presvedčiť?

 

P. S. : Ak by ste mali chuť a vôľu pomôcť ťažko skúšaným rodinám už teraz, môžete tak urobiť prispením na číslo účtu Nadácie Miroslava Šatana.

Bankové spojenie: 

IBAN: SK15 0200 0000 0016 5415 4257

Variabilný kód: 5952

Konštantný kód: 308

Poznámka: lomnicania lomnicanom

Za všetkých obdarovaných vopred ďakujem!

 

Roman Rataj   

Organizátor projektu „Lomničania-Lomničanom“

www.lomnicania-lomnicanom.com

https://www.facebook.com/lomnicanialomnicanom/

https://twitter.com/LLomnicanom

https://www.instagram.com/lomnicania_lomnicanom/

Pôsobenie

Veľká Lomnica

Charitatívny koncert 
NO NAME
16.máj 2021
VSTUPENKY

KONCERT 17.05.2020 kvôli COVID-19 zrušený!!!

© 2015 

Projekt Lomničania-Lomničanom spravuje pre Nadáciu Miroslava Šatana Roman Rataj

Adresa: Jilemnického 373/132, 05952  Veľká Lomnica,mail: info@lomnicania-lomnicanom.com

Nadácia Miroslava Šatana

Adresa: 

Brezová 482/7, 956 21 Jacovce

Zapísaná v registri nadácií MV SR pod reg. číslom 203/Na-2002/672

Bankové spojenie: 

IBAN: SK15 0200 0000 0016 5415 4257

1/21